În casa familiei, tensiunea crește când Saksham insistă că Gopika nu ar accepta niciodată să semneze actele. Priya, vizibil iritată, se întreabă de ce nu primește dragostea pe care o dorește. În același timp, Nikhila o privește pe Gopika cu neliniște și o roagă să explice ce se petrece, temându‑se pentru siguranța lui Saksham. Un curier sosește pe neașteptate, iar Gopika deschide plicul, rămânând împietrită când vede că este vorba despre un divorț. Nikhila nu poate crede că Saksham ar fi trimis asemenea documente, iar Keshap este la fel de surprins. În acel moment, telefonul lui Saksham sună în mâinile Gopikăi.
La capătul firului, Priya o salută cu un ton rece și o întreabă dacă i-a plăcut „cadoul”. Îi spune că Saksham a trimis actele pentru că a realizat că merită altceva. Gopika refuză categoric să semneze, însă Priya o presează, susținând că există un testament, o obligație, orice ar fi nevoie — și că Saksham deja a semnat. Când Gopika declară că mai bine ar muri decât să accepte, Priya o lovește cu o amenințare cruntă: dacă Saksham moare? Pentru că, spune ea, l-a răpit. Are zece minute să semneze, altfel îi trimite trupul acasă. Gopika rămâne fără cuvinte, iar familia o întreabă disperată ce a auzit.

Saksham reușește să se elibereze din frânghii și îi lovește pe răpitori, încercând să scape. În același timp, Keshap insistă din nou să meargă la poliție, dar Gopika spune că trebuie să-l salveze cu orice preț, chiar dacă mariajul lor s-ar destrăma. Cu mâinile tremurând, ridică actele. Nikhila și Chiragh o imploră să nu facă asta.
În timp ce Gopika se pregătește să semneze, Priya îl lovește pe Saksham în cap, făcându-l să leșine. Spune că nu a avut de ales și că atunci când se va trezi, totul va fi „rezolvat”. Își ceartă oamenii pentru că nu au reușit să-l țină sub control, iar unul dintre ei se scuză spunând că Saksham a început să-i lovească.
