Un nou episod Survivor se pregătește să aprindă din nou spiritele, iar tensiunea crește odată cu apropierea jocului de Imunitate, programat diseară, de la ora 20:00, la Antena 1. După triumful obținut în confruntarea pentru recompensă, Faimoșii se întorc pe traseu cu moralul ridicat, hotărâți să își apere poziția în fața Războinicilor, care nu au pierdut încă niciun membru.
Ieri, competiția a fost la limită. Miza – un kit de pescuit și câțiva pești – părea salvatoare pentru tribul câștigător, având în vedere lipsa hranei care îi macină încă din primele zile în Republica Dominicană. Duelurile s-au succedat cu o intensitate rar întâlnită, iar tabela a oscilat până la egalul de 8 la 8. În cele din urmă, Gabi Tamaș și Patricia Vizitiu au închis meciul cu două puncte decisive, ducând scorul la 10 la 8 și victoria în tabăra Faimoșilor.

Totuși, momentul de bucurie a fost umbrit de accidentarea gravă a Nabei Salem, care a părăsit terenul pe targă și a fost transportată de urgență la spital. Ce s-a întâmplat exact, cât de serioasă este problema la spate și dacă va putea continua competiția rămâne de aflat în ediția de astăzi.
Între timp, ambele triburi încearcă să se refacă după furtuna violentă care a lovit insula și să-și regăsească energia pentru confruntarea decisivă pentru Imunitate. Faimoșii au deja experiența pierderii unui coleg, în timp ce Războinicii rămân în formulă completă și își doresc cu orice preț să evite Consiliul.
Diseară, doar o echipă va reuși să rămână în afara pericolului. Rămâne de văzut dacă se va repeta dinamica primei săptămâni sau dacă raportul de forțe se va schimba. De la ora 20:00, urmează o ediție intensă, plină de miză și emoție. Survivor continuă în fiecare vineri, de la 20:30, iar sâmbătă și duminică, de la 20:00, la Antena 1 și pe AntenaPLAY.
